Aktualności

Grupa Trakcja laureatem Polish Business Awards 2013

18 listopada w Wilnie rozdano nagrody Polish Business Awards 2013 przyznawane w konkursie organizowanym przez Ambasadę RP w Wilnie, odbywającym się pod honorowym patronatem Ministra GospodarkiJanusza Piechocińskiego. Spośród zgłoszonych 25 nominacji, litewsko-polskie jury wybrało sześciu zwycięzców. To już druga edycja tego konkursu.

Konkurs ma na celu nagradzanie podmiotów odnotowujących sukcesy w obszarze polsko-litewskiej  współpracy gospodarczej i stymulowanie przyjaznych relacji biznesowych. Wręczenia statuetek dokonali ze strony polskiej Jarosław Czubiński Ambasador RP w Wilnie, Dariusz Bogdan Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, zaś ze strony litewskiej Algimanta Pabedinskienė Minister Pracy i Polityki Społecznej i Kestutis Trečiokas, Wiceminister Gospodarki Republiki Litewskiej.

W uroczystości zorganizowanej w Teatrze Małym w Wilnie uczestniczyli również Minister Energetyki Jaroslav Neverovič i Vladislav Kondratovič Wiceminister Infrastruktury Litwy. Laureatów wybrało międzynarodowe jury składające się z przedstawicieli postaci polskiego i litewskiego biznesu.

Grupa Trakcja otrzymała statuetkę w kategorii „Wspólny projekt polsko-litewski” za udział w projekcie Rail Baltica. AB Kauno Tiltai – litewska spółka Grupy Trakcja buduje odcinek trasy między Mariampolė a Šeštokai.

Pozostałymi laureatami nagród zostali: Grupa Vilniaus Prekyba w kategorii „inwestycja litewska w Polsce” za przejęcie polskiej sieci handlowej Aldik Nova, Orlen Lietuva w dwóch kategoriach „Inwestor Polski na Litwie” oraz „CSR – zaangażowanie społeczne”, natomiast PZU Lietuva w kategorii „Sukces rynkowy”. Avia Business Solutions przyznano statuetkę za „wzrost notowań litewskiej spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie”. Spółka jest pierwszym litewskim podmiotem notowanym na zagranicznej giełdzie.
 

 

Fotorelacja z wręczenia nagród dostępna jest na stronach Ministerstwa Gospodarki.

 

Informacje dla mediów

Robert Kuczyński

dyr. ds. komunikacji

r.kuczynski@trakcja.com

Powrót do listy