Aktualności

Stacja techniczno-postojowa Kabaty z nowymi rozdzielnicami

Po zaplanowanych na sześć miesięcy pracach na zaprojektowanie i wykonanie remontu rozdzielnic prądu stałego na stacji metra Kabaty zakończyliśmy realizację kontraktu.

Podpisana wiosną tego roku umowa z Miastem Stołecznym Warszawa na opracowanie technologii wymiany rozdzielnic, wykonanie projektu wykonawczego i roboty budowlane została zakończona w terminie.

Od marca do października nasze ekipy przygotowały projekt i wykonały prace związane z wymianą instalacji wewnętrznej i zewnętrznej obiektu, drzwi technicznych, rozdzielnicy trakcyjnej RST naszej produkcji, czterech szaf odłączników uszyniających SOU – także wyprodukowanych w Trakcji oraz zmodernizowały system sygnalizacji z tablicą dyspozycyjną.

Nowe rozdzielnice zasilające tory wjazdowe pociągów metra na szlak zabezpieczą ciągłość i skuteczność zasilania oraz wyeliminują opóźnienia już na początkowej stacji metra linii nr 1 (A1 Kabaty) w Warszawie, natomiast szafa odłączników uszyniających będzie zabezpieczać tory podczas konserwacji trasy na tym odcinku.

Stacja techniczno-postojowa Kabaty dołączyła do zmodernizowanej w podobnym zakresie przez Trakcję stacji Kabaty- Imielin-Ursynów (2020 r.) oraz A5 Ursynów (2021 r.). Obecnie prowadzimy jeszcze prace modernizacyjne na podstacji A7 Wilanowska.

 

Informacje dla mediów

rzecznik@grupatrakcja.com

 

Powrót do listy