Aktualności

Szybciej i wygodniej – nowe przejście pod torami w Kiekrzu

W piątek 13 stycznia 2023 r. nastąpiło odebranie techniczne przez Zamawiającego, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., od Wykonawcy przejścia pod torami na linii Poznań - Szczecin w Kiekrzu.

Zbudowane przez Spółkę Trakcja przejście pieszo-rowerowe w ciągu ulicy Ostrej i Krętej w Kiekrzu w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie”, zwiększy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców oraz zapewni dogodną komunikację.

Nowy trakt o łącznej długości 196 m oraz sam obiekt o długości 16 m dostosowane są do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością i łączą się z drogami po obu stronach torów.

W trakcie prac usunięte zostały kolizje gazowe, kanalizacyjne, wodociągowe, srk i teletechniczne, natomiast przejście zyskało w nowe oświetlenie i monitoring.

- Inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie tylko zwiększają bezpieczeństwo na kolejowych trasach, ale usprawniają również komunikację wokół linii - powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 - Oddane dziś Zamawiającemu nowe przejście pod torami w Kiekrzu, to pierwszy obiekt kolejowy jaki Trakcja oddaje w 2023 roku – dodał Bartłomiej Cygan, członek Zarządu Spółki Trakcja. – Z tego miejsca chciałbym także podziękować zaangażowanym w projekt pracownikom zarówno z Trakcji jaki z PKP Polskich Linii Kolejowych i życzyć kolejnych wspólnych sukcesów w rozpoczętym roku.

Inwestycja o wartości 13 739 467,42PLN netto finansowana jest z budżetu państwa i powstała w około 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

 

Informacje dla mediów

rzecznik@grupatrakcja.com

Powrót do listy