Aktualności

Nowy wiadukt w Skarżysku-Kamiennej otwarty!

W czwartek 29 grudnia br. otworzyliśmy długo wyczekiwany przez mieszkańców Skarżyska – Kamiennej wybudowany w ramach projektu partnerskiego wiadukt nad torami kolejowymi. 

Prace zakładały rozbiórkę starego i budowę nowego wiaduktu drogowego nad torami, przebudowę dróg lokalnych, budowę ronda turbinowego, które docelowo usprawniły i zwiększyły przepustowość w mieście. Powstały bus-pasy, nowe chodniki i ciąg pieszo-rowerowy wraz z zieleńcami. Ponadto wykonano szereg niezbędnych prac związanych z rozbudową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, przebudową wodno-kanalizacyjną, gazową, cieplną itp.

Uroczystego otwarcia obiektu w 100-lecie istnienia Miasta dokonano w obecności min. Posła do Parlamentu Europejskiego, parlamentarzystów, Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, przedstawicieli Władz Skarżyska-Kamiennej, Powiatu Skarżyskiego, Gminy Skarżysko-Kamienna, a także Spółki Trakcja i innych znakomitych gości.

Oddany do użytku w zaplanowanym terminie, czyli do końca 2022 roku warty blisko 40 mln PLN wiadukt to największa powiatowa inwestycja drogowa w mieście. 
 

Informacje dla mediów

rzecznik@grupatrakcja.com

 

Powrót do listy