Aktualności

Grupa Trakcja wyróżniona za rozwój relacji polsko – litewskich

Forum Współpracy i Dialogu Polska - Litwa wyróżniło Kauno Tiltai za wkład w budowę relacji gospodarczych między naszymi krajami. Nagrodę w imieniu Grupy Trakcja odebrał Aldas Rusevičius, prezes zarządu Kano Tiltai, jednocześnie członek zarządu Trakcja PRKiI odpowiadający za rynki bałtyckie.

Działające od ponad 7 lat Stowarzyszenie skupia grono członków o uznanym dorobku w dziedzinie nauki i kultury, zaangażowanych w promocję bilateralnej współpracy między krajami m.in. poprzez realizację programów edukacyjno – kulturalnych. Każdego roku Forum nagradza wybitne osobistości z życia kultury, nauki, polityki i biznesu, które przyczyniły się do pogłębienia współpracy i przyjaźni między Polską i Litwą. W tym roku wśród nagrodzonych znalazła się należąca do Grupy Trakcja litewska spółka Kauno Tiltai. W wygłoszonej laudacji Maciej Radziwiłł, wieloletni prezes zarządu, a następnie przewodniczący Rady Nadzorczej Trakcji PRKiI wskazywał, iż realizacja inwestycji infrastrukturalnych przyczynia się do zbliżania ludzi i kultur. Współpraca między obiema firmami odbywa się poprzez transfer technologii i wspólną realizację kontraktów infrastrukturalnych w Polsce, na Litwie  oraz w innych krajach Morza Bałtyckiego. Partnerami wydarzenia byli m.in. Muzeum Historii Polski oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Kauno Tiltai jest największą spółką sektora budownictwa infrastrukturalnego w krajach bałtyckich. Firma była zaangażowana m.in. w realizację paneuropejskich inwestycji takich jak budowa trasy Via Baltica między Kownem i Mariampolem czy linii kolejowej Rail Baltica na odcinku Marijampol – Sestokai.

 

 

Informacje dla mediów

Robert Kuczyński

   dyrektor ds. zasobów ludzkich i komunikacji

r.kuczynski@grupatrakcja.com

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Muzeum Historii Polski - kliknij tutaj 

W tym roku Forum przyznało nagrody w kategoriach: historia, literatura oraz biznes. Laudację wygłosił Maciej Radziwiłł, wieloletni prezes zarządu, a następnie przewodniczący Rady Nadzorczej Trakcji PRKiI. Od lewej: Dominik Radziwiłł, przewodniczący Rady Nadzorczej Trakcji PRKiI; Maciej Radziwiłł, były prezes oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Trakcji PRKiI; Raimondas Polianinas, członek zarządu Kauno Tiltai oraz Aldas Rusevičius, prezes Kauno Tiltai.
Powrót do listy