14/07/2009 08:4535/2009 – Projekty uchwał na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki Trakcja Polska S.A. w dniu 29 lipca 2009 r.
Zarząd Trakcja Polska S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) niniejszym przekazuje treść projektów uchwał mających być przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, które odbędzie się w dniu 29 lipca 2009 roku o godz. 11.00 pod adresem: al. Jana Pawła II, VII piętro, lokal 714.
Ad. 1. porządku obrad:
Uchwała Nr [*]
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Spółki pod firmą TRAKCJA POLSKA Spółka Akcyjna
z siedzibą w Warszawie
z dnia 29 lipca 2009 roku
w sprawie wyboru Przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
„1.Na podstawie art. 409 § 1 Kodeksu Spółek Handlowych Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia wybrać na Przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
2. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia”
Ad.3. porządku obrad:
Uchwała Nr [*]
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Spółki pod firmą TRAKCJA POLSKA Spółka Akcyjna
z siedzibą w Warszawie
z dnia 29 lipca 2009 roku
w sprawie przyjęcia porządku obrad Walnego Zgromadzenia
„1.Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki przyjmuje porządek obrad Walnego Zgromadzenia Spółki o treści i w kolejności zamieszczonej w Monitorze Sądowym i Gospodarczym Nr 126 (3229) z dnia 1 lipca 2009 roku, poz. 8694 w poniższym brzmieniu:
- Otwarcie Walnego Zgromadzenia i podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia;
- Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania uchwał, sprawdzenie listy obecności;
- Przyjęcie porządku obrad;
- Ustne przedstawienie istotnych elementów treści planu połączenia Spółki ze spółką Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych – 7 Spółka Akcyjna z dnia 28 maja 2009 r.
- Podjęcie uchwały w sprawie połączenia Spółki ze spółką Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych – 7 Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie;
- Zamknięcie Walnego Zgromadzenia.
2. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.”
Ad.5. porządku obrad:
Uchwała Nr [*]
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Spółki pod firmą TRAKCJA POLSKA Spółka Akcyjna
z siedzibą w Warszawie
z dnia 29 lipca 2009 roku
w sprawie połączenia Spółki ze spółką Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych – 7 Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
§1
„Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki Trakcja Polska Spółka Akcyjna z siedzibą
w Warszawie uchwala połączenie Spółki ze spółką Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych – 7 Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie („PRK7”).
§2
Połączenie następuje poprzez przeniesienie całego majątku PRK7 (jako spółki przejmowanej) na Spółkę (jako spółkę przejmującą) (łączenie się przez przejęcie w rozumieniu art. 492 § 1 pkt 1 Ksh).
Spółka jest jedynym akcjonariuszem PRK7, wobec czego połączenie następuje bez wydawania przez Spółkę nowych akcji i bez podwyższenia kapitału zakładowego Spółki.
§3
Spółka jako spółka przejmująca nie przyzna żadnemu podmiotowi związanemu z PRK7 żadnych szczególnych praw. Łączące się spółki nie przyznają także żadnych szczególnych korzyści dla członków ich organów ani dla innych osób uczestniczących w połączeniu.
§4
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie wyraża niniejszym zgodę na plan połączenia uzgodniony przez Spółkę i PRK-7 w dniu 28 maja 2009 roku, a opublikowany w Monitorze Sądowym i Gospodarczym nr 112 (3215) w dniu 10 czerwca 2009 roku.
§5
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.”
Uzasadnienie projektów uchwał na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zgodnie z pkt. II.1.4 Dobrych Praktyk Spółek notowanych na GPW:
Zgodnie z zasadami określonymi w Dobrych Praktykach Spółek Notowanych na GPW, projekty uchwał Walnego Zgromadzenia powinny być uzasadniane, z wyjątkiem uchwał w sprawach porządkowych i formalnych oraz uchwał, które są typowymi uchwałami podejmowanymi w toku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. W związku z powyższym nie wymagają uzasadnienia uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia oraz przyjęcia porządku obrad.
Podjęcie uchwały objętej punktem 5 porządku obrad pozwoli na optymalizacje kosztów zarządu, administracji i innych kosztów stałych. Celem długookresowym jest poprawa kondycji działań operacyjnych po połączeniu.
Podstawa prawna:
Na podstawie § 38 ust. 1 pkt 3) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.
Maciej Radziwiłł – Prezes Zarządu
Tadeusz Kozaczyński – Wiceprezes Zarządu