Dyrektor Centrum Badań Materiałów w Łukasiewicz-Górnośląskim Instytucie Technologicznym, liderka Grupy Badawczej Badania Materiałów dla Energetyki, związana z nauką i przemysłem od 17 lat.
Wykształcenie i Doktorat
Absolwentka wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. W 2016 roku z wyróżnieniem obroniła doktorat w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, specjalizując się w inżynierii materiałowej.
Specjalizacja
W ramach działalności naukowej zajmuje się głównie problematyką żarowytrzymałości stali i stopów, oceną trwałości eksploatacyjnej oraz procesami niszczenia materiałów w sektorze metalurgicznym, petrochemicznym i energetycznym.
Osiągnięcia naukowe
W ciągu 17-letniej pracy naukowo-badawczej, silnie związanej z komercjalizacją wyników badań, jest autorką lub współautorką ponad 400 opracowań naukowo-badawczych, ekspertyz i orzeczeń dla różnych sektorów przemysłu. Opublikowała ponad 50 artykułów w renomowanych czasopismach krajowych i międzynarodowych oraz aktywnie uczestniczy w konferencjach gospodarczych, klimatycznych i naukowych.
Działalność dydaktyczna i współpraca
Prowadzi liczne projekty badawczo-rozwojowe, współpracując ściśle z ośrodkami akademickimi oraz pełni funkcję opiekuna staży i doktoratów. Współpracuje z Politechniką Śląską, Częstochowską oraz Akademią Górniczo-Hutniczą, a także w ramach współpracy międzynarodowej.
Nagrody i wyróżnienia
Członkini Rady Łukasiewicz Górnośląskiego Instytutu Technologicznego od 2019 roku. Laureatka licznych nagród za wdrażane procedury w energetyce oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej.
Podsumowanie
Dzięki połączeniu wiedzy naukowej i doświadczenia biznesowego z sukcesem wspiera rozwój gospodarki i sektor energetyczny przyczyniając się do wzrostu efektywności i innowacyjności w branży.