16/11/2012 19:2767/2012 – Projekty Uchwał na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie
Zarząd Trakcja – Tiltra Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (dalej: „Spółka”), w związku z raportem bieżącym nr 66/2012 z dnia 16 listopada 2012 r. podaje do publicznej wiadomości treść projektów uchwał, które będą przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zwołanego na dzień 12 grudnia 2012 r. Proponowana treść uchwał jest następująca:
Ad. 1. porządku obrad:
Uchwała Nr [*]
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Spółki pod firmą TRAKCJA – TILTRA Spółka Akcyjna
z siedzibą w Warszawie
z dnia 12 grudnia 2012 roku
w sprawie wyboru Przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
„§1
Na podstawie art. 409 § 1 Kodeksu Spółek Handlowych Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia wybrać na Przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia ______________.
§2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia”
Ad.3. porządku obrad:
Uchwała Nr [*]
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Spółki pod firmą TRAKCJA – TILTRA Spółka Akcyjna
z siedzibą w Warszawie
z dnia 12 grudnia 2012 roku
w sprawie przyjęcia porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
„§1
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki przyjmuje porządek obrad Walnego Zgromadzenia Spółki o poniższym brzmieniu:
- Otwarcie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego;
- Stwierdzenie prawidłowości zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania uchwał, sprawdzenie listy obecności;
- Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia porządku obrad;
- Podjęcie uchwały w sprawie zmiany firmy Spółki oraz w sprawie zmiany Statutu Spółki.
- Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji zamiennych na akcje serii H.
- Podjęcie uchwały w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego, pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru oraz w sprawie zmiany Statutu Spółki.
- Zamknięcie obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
§2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.”
Ad.4. porządku obrad:
Uchwała Nr [•]
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
TRAKCJA-TILTRA Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
z dnia 12 grudnia 2012 r.
w sprawie zmiany firmy Spółki oraz w sprawie zmianyStatutu Spółki
§1
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie na podstawie art. 430 § 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. – Kodeks spółek handlowych w związku z artykułu 11 pkt 10 Statutu Spółki zmienia artykuł 1 Statut Spółki, który otrzymuje nowe następujące brzmienie:
„Artykuł 1
Firma Spółki brzmi: Trakcja Spółka Akcyjna. Spółka może używać skrótu firmy: Trakcja S.A. Spółka może używać wyróżniającego ją znaku graficznego.„
§2
Na podstawie art. 430 §5 Kodeksu spółek handlowych Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki upoważnia Radę Nadzorczą Spółki do przygotowania jednolitego tekstu statutu Spółki, uwzględniającego powyższe zmiany.
§3
Uchwała wchodzi w życie z chwilą rejestracji zmian w Statucie Spółki przez sąd rejestrowy.”
Ad.5. porządku obrad:
Uchwała Nr [•]
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
TRAKCJA-TILTRA Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
z dnia 12 grudnia 2012 r.
w sprawie emisji obligacji zamiennych na akcje serii H
Na podstawie art. 393 pkt 5 ustawy z dnia 15 września 2000 r. – Kodeks spółek handlowych, art. 20 oraz 23 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o obligacjach i art. 25 Statutu TRAKCJI-TILTRA Spółka Akcyjna („Spółka”) uchwala się, co następuje:
§1
- Spółka emituje niezabezpieczone obligacje na okaziciela („Obligacje”) zamienne na akcje zwykłe na okaziciela serii H emitowane przez Spółkę.
- Łączna wartość nominalna emisji Obligacji będzie nie wyższa niż 150.000.000 złotych (sto pięćdziesiąt milionów złotych).
- Wartość podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję Obligacji zamiennych na akcje nie przewyższy 20,000,000 złotych (dwadzieścia milionów złotych)
- Obligacje zostaną zaoferowane w jeden z następujących sposobów zdefiniowanych przez Zarząd Spółki w warunkach emisji Obligacji:
- w formie oferty objęcia Obligacji skierowanej do nie więcej niż 99 (słownie: dziewięćdziesięciu dziewięciu) indywidualnie oznaczonych odbiorców zgodnie z art. 9 pkt 3 Ustawy o obligacjach, albo
- w formie oferty objęcia Obligacji skierowanej do dowolnej liczby inwestorów, przy czym całkowita cena emisyjna proponowana każdemu z inwestorów nie może być niższa niż 100.000 Euro (sto tysięcy Euro) w dniu ustalenia ceny emisyjnej Obligacji zgodnie z art 9 pkt 1 ustawy o obligacjach.
- Zarząd Spółki w drodze uchwały podjętej przed rozpoczęciem subskrypcji Obligacji jest uprawniony do określenia warunków emisji Obligacji niewymienionych w niniejszej uchwale, w tym w szczególności sposobu podziału emisji Obligacji na poszczególne serie i maksymalnej liczby Obligacji w danej serii, całkowitej liczbie Obligacji, wartości nominalnej jednej Obligacji, ceny emisyjnej, celów emisji (jeżeli jakieś zostaną określone), wysokości oprocentowania, terminów i zasad wypłaty świadczeń z Obligacji, terminów wykupu poszczególnych serii, natomiast żadna z serii nie może mieć terminu wykupu po 31 grudnia 2017 roku, pozostałych zasad wykupu oraz progów dojścia emisji Obligacji do skutku (jeżeli jakieś zostaną określone). W związku z powyższym, upoważnia się Zarząd Spółki do szczegółowego określenia warunków emisji Obligacji oraz akcji serii H niezawartych w niniejszej uchwale, a także do dokonania przydziału Obligacji, przy czym określenie warunków emisji Obligacji oraz ostateczny przydział Obligacji wymaga uprzedniego zatwierdzenia przez Radę Nadzorczą Spółki. Większość członków Rady Nadzorczej, wliczając w to przynajmniej jednego niezależnego członka, musi oddać głos za przyjęciem uchwały dotyczącej zatwierdzenia warunków emisji Obligacji i ostatecznego przydziału Obligacji, w przeciwnym razie uchwały te będą uznane za nieważne.
- Zarząd Spółki może w uchwale określającej warunki emisji Obligacji przewidzieć między innymi możliwość wcześniejszego wykupu Obligacji i określić przypadki, w których Spółka będzie zobowiązana lub uprawniona do wcześniejszego wykupu Obligacji oraz określić świadczenia pieniężne związane z wcześniejszym wykupem Obligacji lub sposób ich wyliczenia.
- Upoważnia się Zarząd do określenia zasad przydziału Obligacji oraz wyboru i prowadzenia negocjacji z wybranymi inwestorami w celu objęcia Obligacji.
- Emisja Obligacji nastąpi po uprzednim ich opłaceniu w całości. Dzień emisji Obligacji nie może nastąpić wcześniej niż data wpisu do rejestru przedsiębiorców podwyższania kapitału zakładowego Spółki w ramach kapitału warunkowego.
- Posiadacze Obligacji będą uprawnieni według swojego wyboru do:
- zamiany Obligacji na akcje Spółki serii H w ciągu okresu zamiany; albo
- wykupu Obligacji w terminie wymagalności.
10. Wykup obligacji nastąpi poprzez zapłatę w dniu wykupu kwoty pieniężnej w wysokości wartości nominalnej Obligacji powiększonej o naliczone odsetki.
11. Posiadaczowi Obligacji przysługuje prawo zamiany Obligacji na akcje Spółki serii H emitowane w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki na poniższych zasadach:
- Liczba akcji serii H przyznawanych w zamian za jedną Obligację równa będzie zaokrąglonemu w dół ilorazowi wartości nominalnej obligacji i ceny zamiany akcji serii H wydawanych w zamian za Obligacje.
- Minimalna cena zamiany akcji serii H wydawanych w zamian za Obligacje zostaje ustalona w ten sposób, że na każdy jeden złoty wartości nominalnej Obligacji będzie przypadać najwyżej jeden złoty wartości nominalnej akcji serii H. Z zastrzeżeniem zachowania minimalnej ceny zamiany, upoważnia się Zarząd Spółki do ustalenia ceny zamiany lub określenia szczegółowego sposobu ustalenia ceny zamiany akcji serii H wydawanych w zamian za Obligacje w uchwale określającej warunki emisji Obligacji, przy czym ustalenie ceny zamiany lub określenie szczegółowego sposobu jej ustalenia wymaga zatwierdzenia przez Radę Nadzorczą Spółki. Uchwała Rady Nadzorczej w sprawie zatwierdzenia warunków emisji wymaga większości głosów za, przy czym głos za uchwała musi oddać przynajmniej jeden niezależny członek Rady Nadzorczej, w przeciwnym razie uchwała będzie uznana za nieważną.
- Terminy (uwzględniając także okres w którym możliwa jest realizacja prawa zamiany obligacji na akcje) i szczegółowe warunki zamiany Obligacji na akcje serii H zostaną określone przez Zarząd Spółki w uchwale określającej warunki emisji Obligacji.
- Zamiana Obligacji na akcje serii H dokonywana będzie na podstawie pisemnych oświadczeń posiadaczy Obligacji. Zarząd Spółki będzie zgłaszał do sądu rejestrowego podwyższenie kapitału zakładowego w sposób zgodny z art. 452 ustawy z dnia 15 września 2000 r. – Kodeks spółek handlowych. Terminy składania oświadczeń, o których mowa w zdaniu poprzednim, zostaną ustalone przez Zarząd Spółki w uchwale określającej warunki emisji Obligacji.
12. Spółce przysługuje prawo zamiany Obligacji, będących w posiadaniu obligatariuszy, na akcje Spółki serii H według własnego uznania w datach uprzednio ustalonych. Szczegółowe warunki zamiany Obligacji na akcje Spółki serii H według uznania Spółki, zostaną przyjęte w uchwale Zarządu Spółki, określającej warunki emisji obligacji.
13. W przypadku ustalenia przez Zarząd Spółki, że Obligacje mają zostać zdematerializowane zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi oraz zgodnie z Ustawą z dnia 29 czerwca 1995 r. o obligacjach, wyraża się zgodę na dokonanie dematerializacji Obligacji oraz upoważnia Zarząd Spółki do podjęcia wszelkich niezbędnych działań w celu dokonania dematerializacji Obligacji, w tym w szczególności do zawarcia umowy o rejestrację Obligacji w depozycie papierów wartościowych z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych S.A. („KDPW”) lub z innym podmiotem, któremu KDPW powierzył wykonywanie czynności w tym zakresie.
§2
- W interesie Spółki pozbawia się dotychczasowych akcjonariuszy Spółki w całości prawa poboru w stosunku do Obligacji. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki przyjmuje do wiadomości załączoną do tej uchwały pisemną opinię Zarządu Spółki, uzasadniającą powody pozbawienia obecnych akcjonariuszy prawa poboru w stosunku do Obligacji.
- Emisja Obligacji jest jednym ze sposobów, za pomocą których Spółka dąży do zmiany struktury, wydłużenia terminu zapadalności i zmniejszenia zadłużenia Spółki. Emisja Obligacji zapewnieni posiadaczom Obligacji możliwość zamiany części ich Obligacji na kapitał, co spowoduje zmniejszenie przyszłego zadłużenia Spółki. W wyniku emisji Obligacji oraz towarzyszącego jej podwyższenia kapitału zakładowego, Spółka wzmocni swoją sytuację kapitałową i powinna zwiększyć dostępność finansowania bankowego. Zważywszy, że podmiotami potencjalnie zainteresowanymi nabyciem Obligacji są niekoniecznie akcjonariusze Spółki, wyłączenie ich prawa poboru uzasadnione jest maksymalizacją efektywności emisji Obligacji.
§3
Uchwała wchodzi w życie z chwilą zarejestrowania uchwały nr [ ] z dnia 12 grudnia 2012 r. w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego, pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru oraz w sprawie zmiany Statutu Spółki.
Ad.6. porządku obrad:
Uchwała Nr [•]
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
TRAKCJA-TILTRA Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
z dnia 12 grudnia 2012 r.
w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego, pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru oraz w sprawie zmianyStatutu Spółki
Działając na podstawie art. 430 – 433 i 448 – 454 ustawy z dnia 15 września 2000 r. – Kodeks Spółek Handlowych uchwala się, co następuje:
§1
- W celu przyznania praw do objęcia akcji serii H posiadaczom obligacji zmiennych Spółki na akcje serii H Spółki („Obligacje”), wyemitowanych na podstawie uchwały nr [ ] TRAKCJI-TILTRA Spółka Akcyjna(„Spółka”) z dnia [ ] grudnia 2012 r. w sprawie emisji obligacji zamiennych na akcje serii H podwyższa się warunkowo kapitał zakładowy Spółki o kwotę nie wyższą niż 20.000.000 złotych (dwadzieścia milionów złotych) poprzez emisję nie więcej niż 200.000.000 (dwieście milionów) akcji zwykłych na okaziciela serii H o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda.
- Podwyższenie kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii H następuje albo z chwilą wykonania przez posiadacza Obligacji przysługującego mu prawa do objęcia akcji serii H albo z chwilą wykonania przez Spółkę przysługującego jej prawa do zamiany Obligacji na akcje serii H. Oba przypadki podwyższenia kapitału zostaną określone w niniejszej uchwale i warunkach emisji Obligacji.
- Prawo do objęcia akcji serii H, przysługujące posiadaczom Obligacji będzie mogło być wykonane w terminie zamiany, jednak nie później niż 31 grudnia 2017 r.
- Spółce przysługuje prawo zamiany Obligacji na akcje Spółki serii H w datach przyjętych w uchwale Zarządu Spółki, określającej warunki emisji Obligacji.
- Cena emisyjna akcji serii H będzie równa cenie zamiany Obligacji ustalonej zgodnie z zasadami określonymi w niniejszej uchwale i warunkach emisji Obligacji i zostanie określona przez Zarząd Spółki za zgodą Rady Nadzorczej Spółki wyrażonej w uchwale podjętej większością głosów, przy czym za uchwała musi głosować przynajmniej jeden niezależny członek Rady Nadzorczej.
- Akcje serii H będą uczestniczyć w dywidendzie na zasadach następujących:
- Akcje serii H objęte najpóźniej w dniu dywidendy ustalonym w uchwale Walnego Zgromadzenia w sprawie podziału zysku uczestniczą w dywidendzie począwszy od wypłat zysku za poprzedni rok obrotowy, tzn. od dnia 1 stycznia roku obrotowego poprzedzającego bezpośrednio rok, w którym akcje te zostały objęte,
- Akcje serii H wydane w dniu przypadającym po dniu dywidendy ustalonym w uchwale Walnego Zgromadzenia w sprawie podziału zysku uczestniczą w dywidendzie począwszy od wypłat zysku za rok obrotowy, w którym akcje te zostały objęte, tzn. od dnia 1 stycznia tego roku obrotowego.
- Upoważnia się Zarząd Spółki do podjęcia wszelkich czynności związanych z emisją i przydziałem akcji serii H na rzecz posiadaczy Obligacji, którzy złożyli oświadczenia o zamianie Obligacji na akcje serii H, w szczególności upoważnia się Zarząd Spółki, o ile okaże się to konieczne, do zawarcia umowy z wybraną instytucją finansową na podstawie której ta instytucja będzie wykonywać wybrane czynności związane z emisją, subskrypcją i rejestracją akcji serii H w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. („KDPW”) lub podmiotem, któremu KDPW powierzył wykonywanie czynności w tym zakresie, oraz ich dopuszczeniem i wprowadzeniem do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. („GPW”).
- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki postanawia o ubieganiu się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji serii H do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW oraz postanawia, że akcje serii H będą miały formę zdematerializowaną.
- Zarząd Spółki jest upoważniony i zobowiązany do podjęcia wszystkich czynności niezbędnych w celu realizacji niniejszej Uchwały, w tym do złożenia odpowiednich wniosków lub zawiadomień do Komisji Nadzoru Finansowego, ubiegania się o dopuszczenie akcji serii H do obrotu na rynku regulowanym, rejestracji akcji serii H w KDPW lub każdym innym podmiocie, któremu KDPW powierzył wykonywanie zadań w tym zakresie, oraz złożenia wniosku o wprowadzenie akcji serii H do obrotu na rynku regulowanym GPW.
§ 2
- W interesie Spółki pozbawia się dotychczasowych akcjonariuszy Spółki w całości prawa poboru akcji serii H, które zostaną wyemitowane na podstawie niniejszej uchwały. Przyjmuje się do wiadomości pisemną opinię Zarządu Spółki uzasadniającą powody pozbawienia prawa poboru akcji serii H, które zostaną wyemitowane na podstawie niniejszej uchwały.
- Emisja obligacji jest jednym ze sposobów, za pomocą których Spółka dąży do zmiany struktury, wydłużenia terminu zapadalności i zmniejszenia zadłużenia Spółki. Emisja Obligacji zapewnieni posiadaczom Obligacji możliwość zamiany części ich Obligacji na kapitał Spółki, co spowoduje zmniejszenie przyszłego zadłużenia Spółki. W wyniku emisji Obligacji i podwyższeniu kapitału zakładowego, Spółka wzmocni swoją sytuację kapitałową i zwiększy dostępność finansowania bankowego. Zważywszy, że podmiotami potencjalnie zainteresowanymi nabyciem Obligacji są niekoniecznie akcjonariusze Spółki, wyłączenie ich prawa poboru uzasadnione jest maksymalizacją efektywności emisji Obligacji.
§ 3
W związku z warunkowym podwyższeniem kapitału zakładowego dokonanym na podstawie niniejszej uchwały Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki postanawia dodać do statutu Spółki artykuł 21a w następującym brzmieniu:
„Artykuł 21a
1. Kapitał warunkowy Spółki wynosi nie więcej niż 20.000.000 złotych (dwadzieścia milionów złotych) i dzieli się na nie więcej niż:
- 200.000.000 (dwieście milionów) akcji zwykłych na okaziciela serii H o wartości nominalnej 0,10 zł (słownie: dziesięć groszy) każda;
- Celem warunkowego podwyższenia kapitału, o którym mowa w art. 21a ust. 1 a) jest przyznanie prawa do objęcia akcji serii H posiadaczom obligacji zamiennych na akcje emitowanych przez Spółkę na podstawie uchwały nr [ ] Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia dnia 12 grudnia 2012 r.
- Posiadacze obligacji zamiennych na akcje emitowanych przez Spółkę na podstawie uchwały nr [ ] Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia z dnia 12 grudnia 2012 r. są uprawnieni do subskrybowania akcji serii H według zasad określonych w warunkach emisji obligacji, natomiast termin wykupu żadnej z serii obligacji nie może przypadać po dniu 31 grudnia 2017 roku.”
§4
Na podstawieart. 430 §5 Kodeksu spółek handlowychNadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki upoważnia Radę Nadzorczą Spółki do przygotowania jednolitego tekstu statutu Spółki, uwzględniającego powyższe zmiany.
§5
Uchwała wchodzi w życie z chwilą zarejestrowania uchwały przez sąd.
Podstawa prawna:
§ 38 ust. 1 pkt 3) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.