Aktualności

Już coraz bliżej do przejezdnej S5

W dniu 12 października 2020 r. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przy udziale przedstawicieli Zarządu TRAKCJA S.A. – Lidera Konsorcjum TRAKCJA - INTECOR, wykonawcy odpowiedzialnego za realizację inwestycji, dokonali otwarcia nowo wybudowanego odcinka drogi ekspresowej S5 w Województwie Kujawsko-Pomorskim. „Skuteczna, pomimo pandemicznych obostrzeń i utrudnień, realizacja tego zadania, to potwierdzenie wysokich kompetencji spółki TRAKCJA S.A. w zakresie budowania dróg.

W obliczu planowanych, epokowych przedsięwzięć infrastrukturalnych jak Centralny Port Komunikacyjny, obecność na rodzimym rynku wysoko wykwalifikowanych, multi-dyscyplinarnych firm jak nasza, ma podstawowe znaczenie dla powodzenia tych planów” - skomentował wydarzenie Marcin Lewandowski - Prezes Zarządu TRAKCJA S.A.

Zadanie wykonane przez konsorcjum TRAKCJA S.A. i INTERCOR Sp. z o.o., polegało na zaprojektowaniu i wybudowaniu drogi ekspresowej S5 na odcinkach od węzła Szubin do węzła Jaroszewo, o długości około 19,3 km i wartości około 352 mln zł. Zrealizowany odcinek jest zlokalizowany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie nakielskim i żnińskim, na terenach gmin Żnin, Szubin. 

Droga S5 stanowi jedną z największych inwestycji infrastrukturalnych, realizowanych w kraju. Trasa z południa na północ, spinać będzie cztery aglomeracje; Wrocław, Poznań, Bydgoszcz oraz Gdańsk, stając się jedną z dróg o podstawowym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Przedtem spółka Trakcja S.A. była zaangażowana w wybudowanie części tej trasy, na oddanym pod koniec 2019 r. odcinku Aleksandrowo-Tryszczyn.  

 

Powrót do listy